Megújulásunk támogatója:  
szakmai kérdések
témák listája

Összesen: 3 db hozzászólás

Lacipap hozzászólásai | válasz erre | 2010-11-15 15:44:07  (279)
Kedves szépmíves! Nagyon köszönöm, hogy még pihenésed ideje alatt is foglalkozol a "műemlékem" dolgaival. Nem kell olyan nagyon rohannod vissza megvárnak a tégláink! Egy kis apróságot felfedeztem a téglákon, mert nem hagyott nyugodni a dolog! Valójában nem "VA" felirat található rajtuk hanem "AV" . Szerintem ez egy kicsit megváltoztatja a helyzetet. Az én keresgélésem alapján is W-nek kellene lenni, de ez nem stimmel! További jó kikapcsolódást kivánok! Üdvözlettel!
[ előzmény : (278)  szépmíves , 2010-11-13 00:40:39]

szépmíves hozzászólásai | válasz erre | 2010-11-13 00:40:39  (278)
Kedves Lacipap! Sajnos IQ-ból nem megy, meg most pár napig szabadságon (értsd: könyveimtől távol) vagyok. Ha visszamegyek (nem várom túlságosan...) akkor megpróbálok utánanézni. A duplavés! (czegei) Wass család itt a neten elérhető történetében minden esetre egy mukk sincs Mezőcsátról. Az épület siralmas. Mint ház (ház= van teteje, homlokzata, nyílászárói, stb.), alighanem, végső soron menthetetlen. Emlékparkként, romként éppen "használhatnák", ha akarnák... Kerítés, növényzetrendezés, életveszély-elhárítás kellene. Üdv!
[ előzmény : (276)  Lacipap , 2010-11-03 08:33:10]

Lacipap hozzászólásai | válasz erre | 2010-11-03 08:33:10  (276)
Kedves szépmíves! Egy érdekes kérdést kaptam nemrégiben mail-ban,. Megpróbáltam utána járni a dolognak de nem igazán kaptam meg rá a választ. No de bemásolom a levelet: " Kedves László!" "A Műemlék.hu oldalon a Dobozy kastélyról olvastam, szeretném megkérdezni, miért Dobozy a neve? Tudomásom szerint 1989-ben építette Vass Albert és 1944-ben ment ki a család Amerikába, két gyermeke volt Albert és Lenke és még a téglákban is V A monogram van. Mitől és mióta lett Dobozy? Várom válaszod ." Nos ebben egy két pontatlanságot már én is felfedeztem, de a kérdés ugy vélem érdekes, vagy ez csak egy " városi legenda"? Előre is köszönet a segítségért.