Megújulásunk támogatója:  
szakmai kérdések
témák listája

Összesen: 4 db hozzászólás

szépmíves hozzászólásai | válasz erre | 2011-09-21 00:38:32  (292)
Nem elvéve klo kenyerét, de megjegyezném, hogy ha valaki a KÖH hivatalos álláspontját kívánja kikérni, javaslom, ne a muemlekem.hu-ra írjon, hanem a KÖH-nek, bármelyik elérhetőségén... Nem rég haladtuk meg a védetté nyilvánított műemlékek darabszáma tekintetében Magyarországon a 13 ezret. Szép szám. Ugyanakkor tudni kell, hogy becslések szerint a hazai történeti korban létrejött épületek száma kb. 100 ezerre tehető! Vagyis közel tízszer annyi, mint ami ma védett. (Ezek között nyilván kevéssé értékes, vagy erősen átalakított, műemléki értékét vesztett házak is vannak!) Évek óta a műemlékeket járók is játszanak ezen a honlapon, így már közülük is sokan érzik, tudják, hogy gyakran igen esetleges, mi a védett és mi nem! Tudnia kell mindenkinek, hogy a most kihirdetett műemlékek darabszámának tízszerese vár -szinte teljesen kész, dokumentált állapotban - a KÖH-nél arra, hogy a minisztérium rendeletben kihirdesse a védelmét... Sajnos, ez is egy magyar kortünet: egyik kormány sem hajlandó tömegesen védetté nyilvánítani épületeket, mert fél a szavazói felháborodásától... Mégis mit lehet tenni, ha egyértelműen védendő értéket találunk valahol? Annak, aki ezt fontosnak tartja, kezdeményeznie kell a KÖH-nél, vagy a kormányhivatalok örökségvédelmi irodáinál (és nem itt, a fórumban!) a védetté nyilvánítást! Ha azonnali megsemmisülés fenyeget, az ideiglenes védelem azonnal kiadható. Ha nem, "bevárhatja", amíg sorra kerül. Odáig is lehet, hogy a helyi védelem a megoldás (bár én ebben eddig nem nagyon hittem...)
[ előzmény : (289)  prozak01 , 2011-09-08 23:45:52]

prozak01 hozzászólásai | válasz erre | 2011-09-08 23:45:52  (289)
Gondolom a teljes cím valahogy így hangzik, hogy válaszol a Hivatal, majd ha jónak látja.. -vagy válaszol a Hivatal majd 100 év múlva, vagy hasonló. :) Egyébként nem csak a Tomki által említett uzsabányai kolostorrom esete érdekes, ha jól láttam Budapesten sem védett a III. kerületben az óbudai klarissza kolostor romkertje a Mókus utca -Perc utca sarkán
[ előzmény : (288)  missmoon , 2011-09-05 14:37:39]

missmoon hozzászólásai | válasz erre | 2011-09-05 14:37:39  (288)
Válaszol a Hivatal...vagy mégsem??? /Ezt a kérdést én is sokszor feltettem már egyes objektumoknál...miért nem?/
[ előzmény : (287)  tomki , 2011-07-02 07:01:30]

tomki hozzászólásai | válasz erre | 2011-07-02 07:01:30  (287)
Uzsabánya pálos kolostorrom miért nem műemlék?