Megújulásunk támogatója:  
szakmai kérdések
témák listája

Összesen: 2 db hozzászólás

Lacipap hozzászólásai | válasz erre | 2015-09-10 20:20:08  (326)
Kedves tebali! Ahogy Klo írta, nekünk sikerült, egy nagyon szép,régi (200 éves) kereszt műemléké nyilvánítása. Nem kis munka volt! Végül sikerült!- mert a tulajdonos, az önkormányzat, az egyház megye és sok támogató azon volt, hogy a kereszt műemlék legyen ( csapat munka volt).Megérte!
[ előzmény : (323)  tebali , 2015-09-07 10:33:52]

tebali hozzászólásai | válasz erre | 2015-09-07 10:33:52  (323)
Kedves Szépmíves, kedves játékostársak! Utoljára a Nyírségben „lőttem” műemlékeket, és Hetefejércsén lefényképeztem két műemléket, valamint egy helyi védettséget élvező épületet. Aztán elgurultam pár olyan épület mellett, amelyek gyönyörűek voltak - még így, eléggé lepusztult állapotban is. Faragott tornácoszlopok, szép, míves homlokzat (pedig vályogfalúak voltak!)... és azon gondolkoztam, hogy vajon a Forster központ, vagy a KÖH bármelyik utódszerve tehet-e javaslatot épületek helyi védettségére? Értem, hogy ez mind az önkormányzat, mind a tulajdonos helyzetét nehezíti, de ha hagyjuk ezeket az egyedi és/vagy tájjellegű épületeket elveszni, akkor egy idő után ezek a kis települések jellegtelen épületekkel lesznek tele, hírmondója se marad a település múltjának. Azt sejtem, hogy a KÖH utódszerveinek nincsenek meg az eszközei arra, hogy az ország teljes épületállományát felmérjék, - hiszen akkor ez a játék (játék?) sem lenne - de ha mi, játékosok teszünk önkormányzatoknak ilyen javaslatokat, akkor ugyan miért figyelnének ránk?! Ezért az a gondolat pattant ki a fejemből, hogy vajon a KÖH bármelyik utódszerve nyitott-e rá, hogy mi, játékosok, jártunkban-keltünkben olyan épületekről is gyűjtünk információt, amelyeket védetté kellene nyilvánítani (természetesen akár előzetesen leadott feltételek, szűrők alapján), és azt továbbítjuk az illetékes hatóság, szerv felé, amely aztán az érintett önkormányzatnak megteszi a javaslatát? Válaszotokat várva, tebali U.i.: Aki kéri, szívesen feltöltök pár képet a hetefejércsei épületekről, amelyek - a település két részét bejárva - helyben mindenképpen egyediek!